czwartek, 14 lipca 2016

Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków

Chciałbyś dorobić do kieszonkowego ale nie jesteś jeszcze pełnoletnia? Sprawdź nasze sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!


Jeśli masz mniej niż 16 lat.

Już w wieku 13 lat można zawierać ustne lub pisemne umowy za zgodą rodziców (poniżej tego wieku mogą to zrobić prawni opiekunowie). Ograniczenia prawne uniemożliwiają jednak podjęcie pracy na etat, w związku z tym pozostaje praca fizyczna. Najlepiej będzie popytać wśród rodziny lub sąsiadów, czy nie potrzebują pomocy przy:
– sprzątaniu, myciu samochodu, wyprowadzaniu psa, koszeniu trawy (latem);
– odśnieżaniu (zimą).

Możesz też poszukać dorywczej pracy (najlepiej na wakacje):
– roznoszenie ulotek;
– zbieranie owoców.

Inne pomysły:
– Możesz spróbować sprzedać coś przez Internet;
– Blog / kanał na YouTube. Wbrew pozorom nie jest to jednak takie proste: musisz mieć na siebie pomysł i siłę przebicia, ponieważ konkurencja jest ogromna. Ponadto zakładanie bloga lub nagrywanie filmików powinno wynikać z Twojej pasji – jeśli będziesz robić to dla pieniędzy, szybko skończą Ci się pomysły i nie będziesz autentyczny w tym, co robisz, więc ludzie szybko to wyczują i stracisz obserwatorów;
– Konsultant, np. firmy FM Group. Co prawda, żeby podpisać umowę, musisz mieć ukończone 18 lat, jednak możesz poprosić rodziców lub starsze rodzeństwo, by zrobili to za Ciebie, a gdy ukończysz pełnoletność, po prostu przepiszą na Ciebie umowę wraz ze wszystkimi osiągnięciami.

Jeśli masz więcej niż 16 lat.

Możesz starać się już o pracę na etat, dlatego masz więcej możliwości zarobku. Zazwyczaj są to lekkie prace fizyczne lub biurowe (na zasadzie stażu i przyuczenia do zawodu). Jeśli chodzi o prace fizyczne to zwiększone zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych jest np. przed świętami, dlatego warto przeglądać lokalne ogłoszenia w gazetach i Internecie.

Co jeszcze?
– Jeśli jesteś dobry, np. z angielskiego, możesz udzielać korepetycji;
– Na lato możesz zatrudnić się z McDonald’s lub popytać w innych restauracjach, czy nie potrzebują pomocy.

Pamiętaj, żeby o wszystkich zarobionych pieniądzach informować rodziców, ponieważ może być konieczne odprowadzenie podatku z tego tytułu.

Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz