środa, 13 lipca 2016

Jak papierosy wpływają na Twoje zdrowie

Zastanawiałeś się kiedyś nad negatywnymi skutkami palenia papierosów? Jeśli nie, koniecznie sprawdź ten wpis!

Co 4 palacz skraca swoje życie o 20 lat i umiera przed 65 rokiem życia. Oczywiście na coś trzeba umrzeć, ale po co tak szybko?

Strata pieniędzy. Cena za papierosy nie przestaje rosnąć (i pewnie nie przestanie). Przelicz sobie, ile miesięcznie wydajesz na fajki. Może lepiej zacząć odkładać kasę na coś innego?

Większe ryzyko zachorowań. Nikotyna i związki chemiczne zawarte w papierosach, mogą przyczynić się nie tylko do zachorowania na raka (dla przypomnienia: rak krtani, jamy ustnej, płuc i przełyku, a także trzustki, pęcherza moczowego, żołądka, nerek). To również wiele innych chorób, jak np. nadciśnienie, ryzyko zawału serca, miażdżyca tętnic (która w skrajnych przypadkach może prowadzić do amputacji kończyn dolnych!), problemy z impotencją i płodnością. Dość szybko pojawiają się problemy z układem oddechowym (zaczyna się od częstej zadyszki, nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym, a skończyć może na astmie, gruźlicy, czy przewlekłym zapaleniu oskrzeli). Choroby zębów, a przede wszystkim nieprzyjemny zapach z ust. Można by jeszcze długo wymieniać.

Palenie papierosów jest w Polsce przyczyną co drugiego zgonu mężczyzn w wieku 35-69 lat - jesteśmy niestety pod tym względem światowym liderem.
Jesteś jeszcze młody i myślisz, że to Cię nie dotyczy, ale zdziwisz się jak szybko palenie odbije się na Twoim zdrowiu.

Nieprzyjemny zapach. Palacza można wyczuć na kilometr, po pierwsze przez ubrania (szczególnie jeśli pali się w zamkniętych pomieszczeniach), a poza tym przez nieprzyjemny oddech z ust (guma do żucia nie zawsze pomaga). Wiele dziewczyn odrzuca facetów, tylko dlatego, że palą papierosy. Może lepiej poznać fajną laskę, niż się truć? :)
Palenie a seks. Pomijając fakt, że możesz mieć problem z poderwaniem fajnej dziewczyny (a niefajnych przecież nie chcesz zapraszać do łóżka ;) Palenie może powodować problemy z erekcją, a w konsekwencji, nawet impotencję! Po 30 roku życia, ryzyko zaburzeń erekcji wzrasta o 50%. Zmniejsza się też ilość oraz jakość spermy, co w przyszłości może powodować problemy z płodnością.

Co z e-papierosami? Tak naprawdę nie znamy jeszcze wszystkich negatywnych skutków ich palenia, ponieważ zostały wprowadzone do sprzedaży dopiero w 2003 roku. Co to oznacza? Że każdy palący e-papierosy, jest na własne życzenie królikiem doświadczalnym. Już teraz jednak wiadomo, że mogą powodować grzybicę płuc i ranić jamę ustną. Co prawda mają mniej szkodliwych substancji, ale prawda jest taka, że od e-papierosa ciężko się oderwać, w związku z czym większa ilość substancji dostaje się do organizmu. Paląc non stop, oszczędność jest niewielka. Niewątpliwą zaletą jest jednak ich zapach.
Zobacz co się dzieje z organizmem, gdy rzucisz palenie:

 Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika


1 komentarz:

  1. If you are searching for the best e cig in vapesourcing for beginners, the vfeng 230W is the perfect choice. This stylish device is light and easy to handle. Newbies rave about how easy it is to refill, which sets it far above many competing devices. The battery never gets a bad review because of aspire breeze coil's legendary capacity. New vape users love the rich and thick vapor produced by this high-performance device.

    OdpowiedzUsuń