środa, 24 sierpnia 2016

Wszystko co musisz wiedzieć na temat tatuaży

Chcesz zrobić sobie tatuaż? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim się na to zdecydujesz.


Dobrze przemyśl wzór. Nie warto podejmować tej decyzji pochopnie, w końcu tatuaż robimy na całe życie. Usuwanie jest dość bolesne, bardzo kosztowne i nie zawsze daje zamierzone efekty. To oczywista oczywistość, ale tylko przypominamy :) Uważaj na napisy w języku obcym - upewnij się, że nie ma w nich błędów. Szczególnie dotyczy to chińskich znaków, gdzie jedna źle postawiona kreska, może zmienić znaczenie całego tekstu.

Nie oszczędzaj. Jeśli chcesz by Twój tatuaż dobrze się prezentował, zrób go u doświadczonego tatuażysty. Poszukaj informacji w Internecie lub popytaj znajomych o sprawdzone studio. Lepiej zapłacić więcej niż za pół darmo dać się oszpecić.

Odpowiednie miejsce na ciele. Jeśli masz niską odporność na ból, lepiej zrezygnuj z takich miejsc, jak żebra, plecy, kolana, łokcie, kostki i obszar za uchem. Pierwszy tatuaż najlepiej umieścić w miejscu niewidocznym na co dzień, gdyż często zdarza się, że po kilku latach przestaje się on nam podobać.

Odpowiednia pora. O świeży tatuaż należy odpowiednio zadbać (m.in. nie wystawiać na słońce, smarować odpowiednimi maściami), dlatego najlepszą porą na zrobienie tatuażu jest jesień lub zima.

Jak dbać o świeży tatuaż? Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcją tatuażysty. Tatuaż należy przemywać kilka razy dziennie ciepłą wodą z mydłem i delikatnie osuszać ręcznikiem. Tatuaż należy również smarować maścią. Wielu tatuażystów poleca Bepanthen, którą kupisz w aptece. Po kilku dniach skóra zacznie swędzieć i mogą pojawić się na niej strupy. Pod żadnym pozorem ich nie zdrapuj, gdyż może to wpłynąć negatywnie na wygląd Twojej nowej ozdoby. Przez kilka następnych tygodni bierz szybkie prysznice zamiast długich i unikaj basenów.

Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz