poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Jak zdobyć więcej obserwatorów na Instagramie?

Sprawdź jak początkujący modele i blogerzy zdobyły rzesze followersów na Instagramie!


1. Zwracaj uwagę na jakość zdjęć. Tak naprawdę jakość liczy się o wiele bardziej niż ilość. Nieostre i zbyt ciemnie zdjęcia nie zachęcą innych, by obserwowali Twój profil. Zastanów się co innym może się spodobać i co Ty sam lubisz oglądać - to może Ci pomóc, gdy zastanawiasz się, czy warto dodać jakieś zdjęcie.

2. Skończ z l4l i f4f. To bezsensowne. Nawet jeśli zdobędziesz nowych obserwatorów, to przecież chodzi o to, by ludzie, którzy Cię obserwują faktycznie interesowali się Twoją osobą. Myślisz, że jakikolwiek model lub bloger zdobył sławę w ten sposób?

3. Zaktualizuj swój opis. Zanieść tam miejsce zamieszkania i swoje hobby. W ten sposób ludzie o podobnych zainteresowaniach, chętniej będą odwiedzać Twój profil.

4. Nie przesadzaj z ilością selfie. Codzienne zdjęcia Twojej twarzy z niewiele różniącą się miną, nie zaciekawią obserwatorów.

5. Bądź systematyczny. Zwróć uwagę jak często sławni dodają coś na swój profil - zazwyczaj codziennie lub co drugi dzień. Staraj się dodawać zdjęcia systematycznie, ale nie przesadź też w drugą stronę - spam może być denerwujący dla Twoich followersów, chyba, że zdjęcia są naprawdę ciekawe.

6. Używaj hashtagów. Warto opisać każde zdjęcie, jednak nie wolno przesadzać z ilością. Staraj się używać zarówno popularnych hashtagów (jak np. #instapic, #polishboy, #instaboy), jak i również tych mniej znanych, dzięki czemu Twoje zdjęcie nie zginie w tłumie.

UWAGA!
Warto używać hastagów związanych z miejscem, w którym robione było zdjęcie (miasto, kawiarnia, centrum handlowe itp). Wiele osób przeglądając znane profile, może w łatwy sposób trafić do Ciebie.

7. Wypracuj swój styl. Twoje konto powinno tworzyć spójny album ze zdjęciami, dlatego trzymaj się jednego stylu, zamiast wrzucać każde zdjęcie z innej beczki. Pokażesz dzięki temu swoją osobowość.

8. Bądź aktywny! Spamowanie, oddawanie, itp. jest bezsensu, ale przemyślany komentarz pod czyimś zdjęciem lub danie serduszka, może zachęcić innych do odwiedzenia Twojego konta i obserwacji go.

9. Nie ograniczaj się do telefonu. Niestety prawda jest taka, że zdjęcia robione aparatem fotograficznym, mają lepszą jakość, niż te, robione telefonem. Jeśli chcesz, by Twoje fotki były naprawdę piękne, może warto robić je aparatem i dodawać na Instagram dopiero po obróbce? Zdziwiłbyś się ilu blogerów i gwiazd tak robi!

10. Szukaj obserwatorów. Jak to zrobić? Masz dwa sposoby, albo po hashtagach, których sam często używasz przy dodawaniu zdjęć, albo poprzez znaną osobę, dodającą podobne zdjęcia do Twoich (jeśli interesujesz się modą, poszukaj wśród blogerów modowych, jeśli fitnessem - blogi fit, itd.). Odwiedzaj konta osób, które obserwują znany profil i zostawiaj tam po sobie ślad. Spora część osób zajrzy do Ciebie i być może zostanie na dłużej.

Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz