wtorek, 9 sierpnia 2016

Co robić w wakacje?

Połowa wakacji już za nami, a Ty nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Sprawdź nasze propozycje!Czytanie książek. Być może nie miałeś na to czasu w ciągu roku szkolnego, więc właśnie teraz jest idealny moment, żeby nadrobić zaległości.

Piknik. Opcjonalnie może być całodniowa wycieczka w nieznane miejsce. Umów się z kumplami i wyruszcie w nieznane. Oczywiście warto wcześniej choć trochę poznać miejsce, dokąd się wybierzecie lub mieć ze sobą mapę. Dobrym pomysłem jest też uprzedzenie kogoś, gdzie będziecie, bo nawet w dobie smartfonów, można się zgubić (zasięg nie wszędzie jest taką oczywistą sprawą).

Nagranie filmu. Mogą to być najpiękniejsze wspomnienia z całych wakacji lub wyreżyserowany film. Podczas jego kręcenia, będziesz się świetnie bawić, a wspomnienia pozostaną do końca życia. Warto zaangażować w ten pomysł większą liczbę znajomych.

Zwiedzanie miasta. Jeśli pochodzisz z większej miejscowości, na pewno są tam miejsca, których nie znasz. Pójdź tam i po prostu się ,,zgub”. To świetny sposób na poznanie nowych miejsc (sklepy, galerie, kawiarnie), o których potem będziesz mógł opowiedzieć znajomym.


Porządki. Brzmi mało atrakcyjnie, ale wakacje to właściwie najlepszy moment na generalne sprzątanie. Na pewno masz masę rzeczy, których już nie potrzebujesz, być może coś uda się sprzedać (np. stare gry). Jeśli masz możliwość, poprzestawiaj meble lub pomaluj ściany! Taka zmiana otoczenia przyda Ci się, szczególnie, jeśli nie masz w planach żadnego wyjazdu. Porządki mogą też dotyczyć Twojego komputera – niepotrzebne pliki, znajomi na Facebooku itd. :)

Praca. Więcej na temat sposobów na zarobienie pieniędzy dla nastolatków, znajdziecie TUTAJ [klik].

Nauka języka. W dzisiejszych czasach języki obce to podstawa, a nauka w szkole rzadko jest owocna. Bez względu na to, kim chcesz zostać w przyszłości, język angielski powinieneś umieć biegle (nawet jeśli Twoja praca tego nie będzie wymagać, na pewno wybierzesz się kiedyś na zagraniczne wakacje, a w najgorszym wypadku obcokrajowiec będzie Cię pytał w Twoim mieście o drogę, więc warto umieć coś więcej niż ,,go” i tłumaczyć drogę na migi). Pół godziny nauki dziennie to nie jest duże wyrzeczenie, a na pewno prędzej czy później Ci się to przyda.

Wieczór filmowy. To dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Urządźcie sobie z tego rytuał i raz w tygodniu oglądajcie wybrany przez kogoś film – najlepiej nich za każdym razem, wybiera go ktoś inny.

Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz