środa, 20 lipca 2016

PSYCHOZABAWA: Która półkula dominuje w Twoim mózgu?

W którym kierunku obraca się kobieta? Sprawdź, której półkuli mózgu używasz podczas myślenia!

Jeśli widzisz tę kobietę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli w prawo, oznacza to, że używasz prawej półkuli mózgu, zwanej twórczą.

Jeśli widzisz tę kobietę obracającą się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara, czyli w lewo, oznacza to, że używasz lewej półkuli mózgu, zwanej werbalną.

Ciekawostka: Niektóre osoby widzą tę kobietę obracającą się w obie strony, ale większość osób widzi obrót kobiety w jednym kierunku.

Ten test wykazuje, która półkula jest odpowiedzialna za Twój sposób myślenia.

Lewa półkula mózgu – sposób myślenia:
- Logiczny;
- Sekwencyjny;
- Racjonalny;
- Analityczny;
- Obiektywny;
- Wyglądający na część.

Lewa półkula, odpowiada za logiczne, analityczne myślenie, tworzenie wypowiadanych zdań, pracuje cyfrowo, przetwarza informacje linearnie. „Widzi” fragmenty, detale zjawiska.

Prawa półkula mózgu – sposób myślenia:
- Losowy;
- Intuicyjny;
- Holistyczny;
- Syntezowy;
- Subiektywny;
- Wyglądający na całość.

Prawa półkula – pracuje graficznie, analogowo, odpowiada za wyobraźnię i intuicję. Odpowiada za poczucie rytmu, przestrzeni, odbiór kolorów i „widzi” całość zjawiska.

Większość osób ma odrębne preferencje dla jednego z tych stylów myślenia. Niektórzy jednak są wykazują cechy myślenia charakterystyczne dla obu półkul mózgowych w równym stopniu.

Sprawdź, czy możesz sprawić by kobieta na rysunku obracała się w jednym kierunku, a następnie w przeciwnym kierunku.

System szkolnictwa kładzie nacisk na myślenie lewą półkulą mózgu, przy jednoczesnym ograniczeniu pracy prawej półkuli, dlatego bardziej liczy się logiczne myślenie, analiza i dokładność, niż estetyka, uczucia i kreatywność.

Źródło tekstu: http://www.eioba.pl || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz