czwartek, 11 sierpnia 2016

Związek ze starszą dziewczyną - za i przeciw

Poznałeś fajną dziewczynę, czujesz, że zaczynasz się coraz bardziej angażować w Waszą znajomość, ale jest jedno ale – ona jest od Ciebie starsza. Czy warto się z nią wiązać? Sprawdź!


Różnica wieku jest mniejsza lub równa 3 lata. Dzielące Was lata są praktycznie niewidoczne, dlatego nie powinieneś mieć żadnych obaw przed rozpoczynaniem związku z dziewczyną, która jest od Ciebie tyle starsza. Z taką dziewczyną dogadasz się z łatwością, ponieważ bardzo prawdopodobne, że będziecie tak samo patrzeć na życie, mieć podobne cele i zainteresowania oraz problemy. Pamiętaj też, że z czasem dzielące Was lata będą się zacierać.

Różnica wieku jest większa niż 3 lata.

TAK. Dziewczyna starsza od Ciebie o 3 lata lub więcej na pewno będzie bardziej dojrzała niż Twoje rówieśniczki. Jeśli więc szukasz poważnej partnerki, której zależy na dojrzałym związku, a nie zabawie, to dobrze trafiłeś.

NIE. Może się okazać, że ona ma inne cele w życiu niż Ty. Twoje plany na przyszłość kończą się na zdaniu do następnej klasy, a ona skupia się już na znalezieniu pracy (jeśli jeszcze jej nie ma) lub pomału myśli o założeniu rodziny.

TAK. Możesz się od niej wiele nauczyć. Starsza partnerka jest zazwyczaj autorytetem, będzie Cię również motywować, m.in. do nauki, bo wie jak ważne jest wykształcenie.

NIE. Twoi bliscy mogą mieć problem z zaakceptowaniem faktu, że Twoja dziewczyna jest starsza od Ciebie o kilka lat. Nie oznacza to, że powinieneś rezygnować ze swojego szczęścia ze względu na swoje otoczenie, jednak warto, żebyś był tego świadomy. Pamiętaj też, że dopóki nie ukończysz 18 lat, Twoi rodzice mają prawo sprzeciwiać się związkowi z dużo starszą kobietą.

TAK. Starsza dziewczyna zapewni Ci bezpieczeństwo finansowe, ponieważ zacznie pracować szybciej niż Ty, dzięki czemu będzie mogła sobie pozwolić, żeby zabierać Cię na randki w fajne miejsca. Pytanie tylko czy Tobie odpowiada taki układ.

NIE. Różnica wieku może spowodować, że będziecie mieć problem z dogadaniem się. Ty będziesz miał ochotę wyjść na imprezę, a ona – zmęczona po pracy – będzie wolała odpocząć w domowym zaciszu.

TAK… i NIE. Starsza dziewczyna będzie chciała się ustatkować, dlatego masz większą pewność, że nie będzie skakała z kwiatka na kwiatek, z drugiej strony istnieje obawa, że szuka po prostu młodego chłopca do zabawy, dlatego zanim zaangażujesz się w ten związek, dobrze poznaj dziewczynę, aby uniknąć rozczarowań.

NIE. Twoja dziewczyna z pewnością jest bardziej doświadczona od Ciebie, ponieważ była w większej ilości związków niż Ty. Zastanów się czy nie będzie to dla Ciebie problemem, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że to, co dla Ciebie będzie nowością, ona już dawno przeżyła.

Decyzja o rozpoczęciu związku ze starszą dziewczyną nie jest prosta, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Jak mawiają, do odważnych świat należy, jednak dopóki nie jesteś pełnoletni, Twoi rodzice również mogą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie, dlatego porozmawiaj z nimi. Udowodnisz im, że jesteś dojrzały i podchodzisz do sprawy poważnie. Może warto przedstawić im partnerkę? Takie spotkania są mało przyjemne (zapewne dziewczyna dostanie wiele pytań dotyczących swojego życia, planów na przyszłość, stosunku do Ciebie), ale Twoi rodzice będą spokojniejsi wiedząc z kim spotyka się ich syn.
 
Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz