wtorek, 23 sierpnia 2016

Związek z przyjaciółką - za i przeciw

Znacie się od dłuższego czasu, czujesz się świetnie w jej towarzystwie i zaczynasz się zastanawiać, czy może nie warto spróbować czegoś więcej? Sprawdź wszystkie za i przeciw!


TAK. Przyjaciółka zna Cię bardzo dobrze, więc wie co sprawia Ci radość, a co denerwuje. Dzięki czemu nie będziecie musieli się docierać, a więc ominie Was wiele kłótni.

NIE. To, że znacie się tak dobrze, ma niestety również swoje minusy. Nie możecie się wzajemnie odkrywać, więc ciężko będzie jej Ciebie czymś zaskoczyć i odwrotnie.

TAK. Znasz jej wady i je tolerujesz. Nie ma więc obaw, że po kilku miesiącach okaże się, że jakieś jej zachowanie doprowadza Cię do szału.

NIE. Przyjaciółka zna Twoją przeszłość, wszystko na temat poprzednich związków, nieudanych znajomości. To może mieć znaczenie w przypadku ewentualnych kłótni.

TAK. Masz do niej zaufanie. Zapewne Twoi rodzice zdążyli ją poznać, więc również oni powinni mieć do Was większe zaufanie i pozwalać Wam na więcej (np. wspólne wyjazdy).

NIE. Zazwyczaj, gdy sprzeczałeś się z kimś, to szedłeś do niej po radę, jak postąpić. Teraz, gdy kłótnia dotyczy Was obojga, może być ciężko dojść do porozumienia, jeśli będziesz postępować zgodnie z jej wcześniejszymi wskazówkami. Chyba, że zawsze radziła Ci odpuszczać.

TAK. Ponieważ się dobrze znacie, nie powinniście mieć nigdy dylematu jak spędzić czas, co zjeść na obiad, czy co kupić sobie na urodziny.

NIE. Możesz odczuwać pewien dyskomfort, w momencie kiedy nie będziesz już mógł dzielić się wszystkimi sekretami ze swojego życia z dziewczyną z obawy przed tym, że źle Cię ona oceni.

TAK. Skoro ona zasłużyła na miano Twojej przyjaciółki, to musi być wyjątkowa. Poza tym jeśli czujecie do siebie coś więcej, Wasza przyjaźń już nigdy nie będzie taka jak wcześniej.

NIE. Zna Twoje wady. Wszystkie. Są kwestie, które poruszasz tylko z przyjaciółką, a o których niekoniecznie powiedziałbyś dziewczynie. Sytuacja komplikuje się kiedy Twoja przyjaciółka, staje się nagle Twoją dziewczyną.

TAK. Właściwie każdy związek powinien opierać się na przyjaźni. Jeśli dobrze się czujecie w swoim towarzystwie i poczuliście do siebie coś więcej, to chyba warto spróbować. Zmiana Waszych relacji wcale nie musisz oznaczać końca przyjaźni. Nawet jeśli z pewnych rzeczy nie będziesz mógł już się zwierzać, to i tak warto zaryzykować i walczyć o swoje szczęście.
Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz