niedziela, 17 lipca 2016

Jak szybko pozbyć się pryszcza z twarzy?

Na Twojej twarzy pojawił się gigantyczny pryszcz? Sprawdź jak się go szybko pozbyć!


Jeśli masz mało czasu…

Lód. Owiń w chusteczkę kostkę lodu i przyłóż do pryszcza na 5 minut. Najlepiej jeśli powtórzysz zabieg kilka razy w ciągu dnia, ale już nawet po jednym razie, zmniejszysz stan zapalny krostki i opuchliznę, a także zredukujesz zaczerwienienie.

Maść punktowa. Warto mieć ją w swojej szafce, ale możesz użyć również białej pasty do zębów (o ile nie masz wrażliwej cery, bo możesz sobie wtedy tylko zaszkodzić!). Nałóż maść lub pastę na co najmniej godzinę (musi zaschnąć, aby zacząć działać). Niestety po tak krótkim czasie, cudów nie będzie, ale już nawet godzina wystarczy, by Twoja krostka zaczęła się zasuszać, dzięki czemu będzie mniej widoczna.

Dzięki tym dwóm sposobom, Twoja krostka stanie się mniej widoczna, delikatnie zasuszona, a także mniej bolesna.

Jeśli masz więcej czasu…

Skorzystaj z powyższych wskazówek, z tym, że maść punktową lub pastę, nałóż na całą noc.

Cynamon. Łyżeczkę cynamonu (lub kurkumy) zalej kilkoma kroplami wody, tak aby uzyskać gęstą papkę, następnie nałóż ją na krostkę. Trzymaj przez 30 minut (lub dłużej, jeśli nie będzie Cię piekła).

Aspiryna. Działa podobnie jak cynamon, czy kardamon, dlatego wypróbuj ją, jeśli nie masz żadnej z tych przypraw w domu.

Sól. Do letniej, przegotowanej wody, dodaj łyżeczkę soli i dobrze wymieszaj. Takim solnym tonikiem, przemywaj miejsce, w którym pojawił się nowy pryszcz. Możesz używać wedle uznania, jednak niewiele pomoże on na wyrośnięte krostki.

Higiena. Nie dotykaj krostki, a jeśli musisz, koniecznie umyj wcześniej ręce! Stosuj również tonik antybakteryjny, dzięki któremu pozbędziesz się brudu z twarzy, a Twoje pryszcze nie będą się rozprzestrzeniać.

Maść cynkowa. W ciągu dnia (jeśli nie musisz wychodzić z domu oczywiście) nałóż na krostę maść cynkową, która ma działanie wysuszające, a także delikatnie antybakteryjne.

Wyciskanie. Tak czy nie? – odwieczny dylemat.


Co prawda większość dermatologów i kosmetyczek stanowczo odradzają tę metodę pozbycia się pryszcza, jednak jeśli Twoja krostka ma biały czubek, to i tak z pewnością to zrobisz. O czym warto pamiętać decydując się na wyciskanie?

– Jeśli zrobisz to 5 minut przed wyjściem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzisz sobie naskórek i będziesz musiał wyjść z domu z czerwonym śladem po pryszczu lub ewentualnie brzydkim strupkiem;

– Najlepiej zrobić to wieczorem, tak aby uszkodzony naskórek miał czas na regenerację;

– Przed i po przetrzyj twarz tonikiem antybakteryjnym;

– Nie rób tego gołymi rękoma, aby nie roznosić bakterii! (Możesz owinąć palce papierem lub nałożyć jednorazowe rękawiczki);

– Po przetarciu twarzy tonikiem, nałóż na krostkę maść punktową i najlepiej nie dotykaj jej już więcej.

Znacie jeszcze jakieś inne skuteczne metody w walce z pryszczem? Piszcie w komentarzach! :)

Źródło tekstu: http://stylowkidlanastolatkow.blogspot.com/ || Źródło zdjęć: Google Grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz